Aiapäevad O. Lutsu majamuuseumis

Maikuus ootab Oskar Lutsu majamuuseum kõiki külastajaid traditsioonilistele aiapäevadele. Aiapäevadel on võimalik aiatöid teha, mängida ringmänge, vaadata teatrietendusi ja kuulata muusikat.

Aiapäevad algavad neljapäeval, 10. mail kell 12.00 Tootsi peenra õpikojaga, kus lapsed saavad koos Tartu Mart Reiniku kooli õpetaja Mari Leemetiga istutada lilli ja külvata taimi. 

Seejärel keskendutakse sõnale ja mängule.  17. mail toimub teatripäev, kus esinevad Tartu koolide õpilastrupid. 
Kell 10.30 mängib Tartu Raatuse kooli teatritrupp Aplaus näidendit „Kass Kiidusk”. 
Kell 11.00 esitavad Tartu Raatuse kooli õpilased etenduse Mehis Heinsaare „Esimese eestlase jutustuse” põhjal. 
Kell 11.30 etendavad Mart Reiniku kooli 5. klassi õpilased Jaan Rannapi „Kui kõik ausalt ära rääkida”. 
Kell 12.00 mängivad Mart Reiniku kooli 9. klassi õpilased Janno Puusepa näidendit „Kukk”. 

19. mail mängitakse kell 9.00, 10.00 ja 11.00 ringmänge Tartu Tähtvere lasteaia õpetaja Marina Metsaga. Ringmängutundidesse ootame kõiki lasteaialapsi ja algklasside õpilasi.

25. mail ootame kell 10.00, 11.00 ja 12.00 algklasside õpilasi otsimismängu „Kuhu kadus kapsapea?”. Otsimismängus tutvume Oskar Lutsu näidendiga „Kapsapea”, selle saamisloo ja tegelastega. 

Aiapäevad lõpevad kontserdiga lastekaitsepäeval, 1. juunil. Kell 18.00 esineb Jaanis Kill kitarril ja Kristjan Rudanovski viiulil.
 

Otsimismängule, õpikodadesse, õpilasteatrite etendustele ja ringmängutundidesse on sissepääs klassile ja lasteaiarühmale 5 eurot. Õpilasteatrite etendustele on sissepääs üksikkülastajale muuseumipiletiga. 

Muuseumiööl, 14. mail kell 19.00 on Oskar Lutsu majamuuseumis külas karikaturist Urmas Nemvalts, kes räägib oma tööst ja kellega koos saavad muuseumikülastajad karikatuuridega kätt proovida.   

Uute muuseumitundidega kirjanik Jüri Parijõest saab tutvuda lingil http://linnamuuseum.tartu.ee/media/Dokumendid/kavaluts.html ja alates homsest Oskar Lutsu majamuuseumi kodulehe haridusprogrammide lingil. 


Lugupidamisega 
Anu Seppa 
Oskar Lutsu majamuuseumi kuraator 
Tel 746 1900 või 746 1030